Real estates Dąbkowice Górne – Gmina Łowicz

Dąbkowice Górne
Gmina Łowicz, powiat łowicki, województwo łódzkie

Cena – 400 000 zł

Do zbycia przeznaczona jest część nieruchomości wraz z zabudowaniami (grunt o pow. ok. 9000 m2, działki nr 281, 285, 287 oraz część dz. Nr 283

Nieruchomość zabudowana jest:

  • budynkiem technicznym – pow. użytkowa 614,7 m2
  • budynkiem usługowy -pow. użytkowa 210,9 m2

Nieruchomość znajduje się w odległości ok. 700 m od centrum miejscowości, w odległości około 3 km od drogi krajowej nr 14 przebiegającej z Łowicza do Walichnów.

Teren do sprzedaży zostanie wyodrębniony geodezyjnie.

W sąsiedztwie nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży funkcjonuje obiekt nadawczy.

Działka ma kształt regularny, korzystny do zagospodarowania. Dojazd do nieruchomości bezpośrednio z drogi gminnej asfaltowej. Teren nieruchomości ogrodzony jest siatką stalową na betonowych przęsłach. Część terenu utwardzona część porośnięta roślinnością trawiastą i drzewostanem sosnowym.

Budynek techniczny – rok budowy 1968 r.
Budynek wolnostojący, dwukondygnacyjny (jedna kondygnacja nadziemna i jedna podziemna), wzniesiony w 1965 r. w technologii tradycyjnej. Ściany zewnętrzne murowane, ściany wewnętrzne z cegły dziurawki. Stropodach wentylowany, z płyt betonowych na ściankach ażurowych postawionych na stropie ocieplonym trocinami z domieszką wapna. Dach płaski, kryty papą (częściowo uszkodzony). Drzwi zewnętrzne stalowe, drzwi wewnętrzne typowe, drewniane, okna PCV. Wykończenie budynku: płytki PCV, lastriko, terakota. Układ funkcjonalny budynku obejmuje pomieszczenia znajdujące się w piwnicy (m.in. kotłownia, akumulatornia, hydrofornia) oraz pomieszczenia usytuowane na parterze budynku.
Instalacje: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, grzewcza c.o., wentylacja grawitacyjna i mechaniczna, telefoniczna, przeciwpożarowa, antywłamaniowa.
Stan techniczno-użytkowy budynku średni.

Budynek usługowy- rok budowy 1968 r.
Budynek wolnostojący, trzykondygnacyjny (dwie kondygnacje nadziemne i jedna podziemna), wybudowany w technologii tradycyjnej. Fundamenty betonowe, ściany zewnętrzne i działowe z cegły dziurawki. Stropy prefabrykowane, stropodach kryty papą. Schody żelbetowe, okna PCV (częściowo drewniane i okratowane), grzejniki żeliwne, żeberkowe. Ściany wewnątrz budynku otynkowane, pomalowane, w części pomieszczeń lamperie na ścianach. Układ funkcjonalny budynku obejmuje pomieszczenia znajdujące się w piwnicy (kotłownia, pompownia), na parterze (m.in. pokoje, kuchnia, schowek) oraz na piętrze budynku.
Instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, c.o., odgromowa, wentylacja grawitacyjna.
Stan techniczno-użytkowy budynku średni.

W planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Łowicz działki ewidencyjne nr 283, 285 i 287 z obrębu Dąbkowice Górne położone są na obszarze oznaczonym symbolem TT – obiekty telekomunikacyjne, natomiast dz. 281 – oznaczona jest symbole RL- leśnictwo.

Aktualne koszty dot. podatków i opłat za nieruchomość:

  • Podatek od nieruchomości (grunt i budynki) – 22 894 zł/rok –płacimy stawkę związaną z prowadzoną działalnością gospodarczą
  • Użytkowanie wieczyste gruntu- 876 zł/rok
Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Zainteresowanych nabyciem (lub wydzierżawieniem nieruchomości) prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny – tel. 508 197 370 Dane kontaktowe: Emitel S.A. ul. Kamienna 21 31-403 Kraków Sekretariat@emitel.pl z dopiskiem – Dąbkowice