Aktualności Telewizja Republika na regionalnym multipleksie naziemnym

12.08.2016

Telewizja Republika S.A. na regionalnym multipleksie naziemnym. Mieszkańcy Górnego Śląska będą mieć bezpłatny dostęp do jedynej konserwatywnej stacji telewizyjnej w Polsce.

15 sierpnia br. Telewizja Republika S.A. włączy sygnał naziemny dla  mieszkańców Górnego Śląska.  To element strategii rozwoju zarządu Telewizji Republika S.A., który konsekwentnie rozbudowuje infrastrukturę techniczną Stacji przygotowując się do dystrybucji naziemnej w wybranych regionach Polski.

Na Górnym Śląsku, w aglomeracji miejskiej wokół Katowic  mieszka cztery miliony osób. Chcemy dotrzeć do nich za pomocą telewizji naziemnej, która jest łatwiejsza w odbiorze niż telewizja satelitarna” – informuje prezes zarządu Telewizji Republika S.A. Piotr Fic.

W ocenie zarządu Telewizji Republika S.A. projekt ten ma strategiczne znaczenie dla Stacji. Jego realizacja była możliwa dzięki podpisaniu umowy z telewizją TVS i współpracą z Emitelem – operatorem naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. Nadajnik Katowice Kosztowy z którego nadawany będzie sygnał dotychczas był wykorzystywany przez TV Silesia, która zaproponowała Telewizji Republika współdzielenie częstotliwości.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zalet niesie ze sobą nadawanie w telewizji naziemnej. Możemy być dzięki niej bliżej publiczności, której dedykowane są nasze programy. Jesteśmy pewni, że współpraca z Telewizją Republika przyniesie nie tylko korzyści dla obu stacji, ale przede wszystkim dla naszych widzów” – mówi prezes zarządu Telewizji TVS Arkadiusz Hołda.

Włączenie w Warszawskim studio Telewizji Republika S.A. sygnału Katowice nie byłoby również możliwe bez współpracy z Emitelem.

Emitel zawsze kiedy ma taką możliwość, służy swoim doświadczeniem dla nowych, regionalnych inicjatyw rozwoju tej technologii. Tak zawiązała się współpraca przy testowej emisji na Śląsku z nadawcą programu TVS, gdzie mogliśmy zaproponować widzom kanał w jakości HD. Rozszerzenie emisji o kolejne programy pozwoli nam na zastosowanie nowych, innowacyjnych technologii, przyszłościowo implementowanych na szerszą skalę.” – informuje dyrektor ds. usług radiowo-telewizyjnych Emitel Piotr Siemieniec.

Dyrektor techniczny Telewizji Republika Andrzej Fijołek informuje: „Całą część techniczną,  łącza światłowodowe, formowanie i dosył sygnału zrealizowaliśmy bardzo sprawnie dzięki partnerom z Emitela. W tej chwili trwają już końcowe próby techniczne i w następnym tygodniu nastąpi rozpoczęcie emisji”.

Zarząd Stacji informuje, że obie stacje planują uruchomienie wspólnego nadawania już w najbliższy poniedziałek 15 sierpnia br. Dla Telewizji Republika 15 sierpnia to ważne i symboliczne święto bliskie jej wartościom i idealny czas na rozpoczęcie nadawania.

———————————————————————————————–
Telewizja Republika S.A.  – to jedyna ogólnopolska telewizja o profilu konserwatywno-republikańskim. 6 maja 2013 roku otrzymała koncesję KRRiT na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze publicystyczno – informacyjnym, rozszerzoną 22 września 2015 na charakter uniwersalny. Stacja wyspecjalizowała się w magazynach tematycznych w formie felietonów komentowanych w studiu, reportażach, filmach dokumentalnych, programach studyjnych, dyskusjach i debatach z udziałem polityków, ekspertów i  publicystów. Wyprodukowane formaty jak, m.in. „W Punkt” Katarzyny Hejke, „Salonik Polityczny” Rafała Ziemkiewicza, „Polityczna Kawa” Tomasza Sakiewicza, „Zadanie Specjalne” Anity Gargas, „Starcie Cywilizacji” Tomasza P. Terlikowskiego stały się rozpoznawalną  na rynku marką.

TVS Sp. z o.o. – to telewizja o charakterze uniwersalnym. Swoją działalność rozpoczęła 29 marca 2008 roku. Od tego czasu jej profil ewoluował, obecnie jest ogólnopolski z utrzymanym charakterem regionalnym, przyjaznym mieszkańcom Śląska i Zagłębia. Kanał dostępny jest w jakości HD na wszystkich platformach cyfrowych oraz w ponad 300 sieciach kablowych na terenie całego kraju. Można ją oglądać także za granicą – między innymi dzięki FTA w całej Europie, jak również w sieciach kablowych w Niemczech, Nowej Zelandii czy Australii. TVS to telewizja wielopokoleniowa, przyjazna rodzinie, w której każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od znanych i lubianych programów rozrywkowych związanych ze śląską sceną muzyczną, przez produkcje life stylowe aż po publicystykę regionalną. Telewizja TVS stawia na rozwój, poszerzenie oferty oraz zakresu działania, dlatego uruchomiła STUDIO NAGRAŃ TVS oraz WYDAWNICTWO MUZYCZNE TVS.  W nich zajmuje się między innymi kompleksową produkcją nagrań muzycznych oraz promocją lokalnych i ogólnopolskich wykonawców.

Emitel – to wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Świadczy usługi  podzielone na cztery grupy: telewizja, radio, telekomunikacja i infrastruktura. Oferta Emitel zapewnia najwyższą jakość, innowacyjne rozwiązania oraz zastosowanie najnowszych technologii. Emitel to Krajowy lider w zakresie prac związanych z cyfryzacją emisji radiowo-telewizyjnych, jak również rozwojem usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej. Oferta obejmuje także wynajem infrastruktury wysokościowej, projektowanie, instalację i doradztwo techniczne w systemach radiodyfuzyjnych i radiotelekomunikacyjnych oraz wynajem infrastruktury na potrzeby nadawców i operatorów.