Aktualności Emitel z Certyfikatem Świadomy Wybór „Newsweeka” 2021

04.11.2021

Emitel otrzymał od redakcji Newsweeka certyfikat w kategorii Zmieniamy świat na lepsze, za budowany system zdalnego odczytu wodomierzy dla wrocławskich wodociągów. To nowa kategoria wyróżnień redakcji – B2B, czyli business to business. Przeznaczona dla firm, które choć nie zawsze świadczą usługi indywidualnym klientom – wpływają na jakość ich życia. 

Budowana przez Emitel sieć, swoim zasięgiem obejmie całe miasto, a na licznikach wody zainstalowane zostaną specjalne urządzenia, które umożliwią bezprzewodową komunikację. MPWiK otrzyma dane dotyczące zużycie wody bez konieczności wysyłania w teren pracowników i angażowania klientów. Dzięki temu projektowi będzie można efektywnie zarządzać przepływem wody, co jest niezwykle istotne i przekłada się na realne oszczędności.

To jeden z największych miejskich projektów Internetu Rzeczy (IoT) w Polsce, który docelowo obejmować będzie nawet ponad 70 tys. liczników. Dostarczone rozwiązania zapewnią także rozszerzoną łączność z urządzeniami zlokalizowanymi w trudno dostępnych lokalizacjach, takimi jak głębokie studnie, czy też piwnice. Do realizacji projektu sieci Emitel stosuje technologię LoRaWAN, która już wcześniej z powodzeniem była wykorzystywana przez spółkę przy wdrożeniach IoT w innych miastach.

Rozwiązanie, które Emitel wdraża we Wrocławiu było szyte na miarę dla naszego klienta ponieważ właśnie w ten sposób podchodzimy do projektów z zakresu Internetu Rzeczy. Bazując na naszym know-how oraz bogatym doświadczeniu w budowie rozwiązań smart cities jesteśmy w stanie szybko przygotować optymalne rozwiązaniepowiedział Maciej Staszak – Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Sprzedaży w Emitel S.A.

Kapituła w uzasadnieniu nadania certyfikatu Świadomy Wybór „Newsweeka” 2021 wskazała, że Emitel otrzymał nagrodę dla systemu zdalnego odczytywania wodomierzy stworzonym dla Miejskiego Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, ponieważ w opinii redakcji ten projekt jest technologią przyszłości w praktyce. Inni nagrodzeni w kategorii Zmieniamy świat na lepsze to:  Stena Recycling za Stena Circular Economy Award oraz firma Zadbano za swoją najbardziej popularną usługę Home Delivery.

W skład Kapituły weszli:

Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego i szef działu biznes „Newsweeka”

Renata Kim, szefowa działu społeczeństwo „Newsweeka”

Anna Dygasiewicz-Piwko, dyrektor projektu „Newsweek Living”

Maciej Gajek, dziennikarz „Newsweeka”, opiekun merytoryczny akcji Świadomy Wybór