Aktualności Emitel uruchamia nadajniki Radia Wnet w Warszawie i w Krakowie

10.11.2018

Emitel S.A. i Radio WNET Sp. z .o.o podpisały 10-letnią umowę na emisję i transmisję programu Radia WNET w Krakowie i Warszawie.

Uruchomienie nadajników oznacza, że Radio Wnet nadawanie cyfrowe w Internecie rozszerza o emisję analogową w eterze. Istniejąca od 2009 roku rozgłośnia do tej pory była radiem internetowym i internetowym serwisem społecznościowym. Tylko niektóre audycje były retransmitowane na antenach innych radiostacji nadających naziemnie. Teraz Radio WNET rusza z całą ramówką na własnych częstotliwościach w byłej i obecnej stolicy Polski.

„To dla nas ważna chwila. Od początku wiedzieliśmy, że wcześniej czy później będziemy nadawali w FM. Dziewięć lat pracy on–line dało nam doświadczenie niezbędne, by zmierzyć się z wyzwaniem grania w FM. Liczymy, że w przyszłości będziemy mogli zwiększyć liczbę naszych nadajników”  – mówi Krzysztof Skowroński, współzałożyciel i Prezes Zarządu Radia WNET.

Dziesięcioletnia umowa między Emitel S.A. a Radiem WNET Sp. z. o.o. jest pierwszym wspólnym przedsięwzięciem obu spółek.

„Z radością patrzymy na rozwój współpracy z nowym Klientem i będziemy go wspierać w staraniach mających na celu wzrost przyznanych mocy koncesyjnych w przyszłości. Cieszymy się, że Radio WNET postawiło na doświadczonego i sprawdzonego dostawcę usług radiotelekomunikacyjnych jakim jest Emitel – mówi Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A

Nadajniki Radia WNET w Warszawie i Krakowie zostaną uruchomione 10 listopada o 18:18. Rozgłośnia zapowiada, że pierwsza audycja rozpocznie się 11 listopada o godz. 11:11.