Aktualności Emitel laureatem konkursu Pracodawca Godny Zaufania

25.10.2018

Emitel S.A otrzymał tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania w kategorii Bezpieczeństwo. To kolejne wyróżnienie dla prowadzonej przez spółkę polityki pracowniczej i socjalnej w ogólnokrajowych konkursach. Emitel między innymi dwukrotnie otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy, Pracodawcy Przychylnego Pracownikom czy też Pracodawcy Przychylnego Pracownikom 50+.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników Emitel organizuje szkolenia doskonalące technikę bezpiecznej jazdy samochodem, wyposażył miejsca pracy w automatyczne defibrylatory i stanowiska pomiaru ciśnienia, doszkala pracowników z zakresu pierwszej pomocy, finansuje szczepienia ochronne przeciw grypie i odkleszczowemu zapaleniu mózgu, prowadzi kampanie edukacyjne organizując Tygodnie BHP i publikując Biuletyny BHP.

„Działania w obszarze bezpieczeństwa pracowników są skierowane do każdej grupy wiekowej, zgodnie z ideą, że dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo na starcie kariery zawodowej, daje szanse na bezpieczne dojście do mety. O tym, że pracownicy Emitel podzielają opinię kapituły konkursu Pracodawca Godny Zaufania, niech świadczy średni staż pracy w naszej firmie, który wynosi 19 lat.” – mówi członek Zarządy Emitel S.A. Aleksander Skołożyński.

Spółka zapewnia swoim pracownikom atrakcyjne warunki zatrudnienia i daje szanse rozwoju, tym bardziej, że zajmuje się „projektami przyszłości” takimi jak tworzenie inteligentnych miast tzw. smart cities, czy internet rzeczy. To projekty tworzące przestrzeń dla dużej kreatywności i innowacyjności pracowników, którzy swoją ciekawość świata mogą przekuć w konkretne działania.

„Doceniamy i szanujemy talent oraz zaangażowanie naszych Pracowników. Dokładamy wszelkich starań, aby w pełni wykorzystać potencjał, który posiadają Przykładamy ogromną wagę do najwyższej jakości wyposażenia pracowników pracujących na wysokościach, a także do stosowanych procedur oraz szkoleń, którymi są objęci nasi pracownicy. W pojazdach służbowych montujemy sprzęt zwiększający bezpieczeństwo jazdy. ” – mówi Aleksander Skołożyński .

Konkurs Pracodawca Godny Zaufania jest inicjatywą Krajowej Izby Gospodarczej i Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Nagroda jest przyznawana od 9 lat. Jej celem jest promocja wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i socjalnej. Tytuł przyznawany jest instytucjom, które w zakresie polityki pracowniczej wykorzystują skuteczne rozwiązania, uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw.